Výlet do Benátek

Výlet z Rosolina Mare do Benátek

 

Když Vás po pár dnech lenošení přestane bavit válení na pláži v Rosolině, můžete si vyrazit na celodenní výlet, třeba do turisticky velmi oblíbených Benátek (Venezie). Přestože červenec a srpen nejsou právě nejvhodnější měsíce pro návštěvu romantických Benátek, hlavně kvůli obrovskému množství turistů z celého světa, i tak výlet stojí za to a co si budeme povídat, kdo z nás má dost peněz na podzimní nebo jarní samostatný výlet do Itálie, jenom kvůli návštěvě města zamilovaných. Vzdálenost z Rosoliny vzdušnou čarou je sice pouhých 20 kilometrů, ale po silnici to bude přibližně 70 kilometrů a asi jedna hodina cesty.  Výlet se dá realizovat v podstatě dvěma způsoby. Do Benátek se můžete vydat po vlastní ose osobním automobilem, nebo můžete využít autobusového výletu. Výlet autobusem nabízí většinou přímo váš delegát v místě pobytu, nebo se můžete spolehnout na službu místní (italské) cestovní agentury. Organizovaný výlet autobusem Vás pravděpodobně vyjde okolo 30 eur na osobu a výhoda je v tom, že se nemusíte téměř o nic starat.

Z Rosoliny Mare do Benátek autem

 

Pokud se na výlet vydáte vlastním vozidlem, pojedete po státní silnici SS309 vedoucí přes město Chioggia a do Venezie dorazíte stejně jako většina turistů směrem od města Mestre.

Po Benátkách jako takových se osobním automobilem jezdit nesmí, proto se nevyhnete kombinaci několika druhů dopravy. Dopravní situace v okolí Benátek může být hlavně v době dopravní špičky velmi složitá a proto dbejte místních pokynů, pokud se k vám nějaké dostanou.

Jednou z možností jak se vyhnout velmi složité dopravní situaci a zpestřit si den příjemním lodním výletem je využít lodní dopravy z města Chioggia. V tomto případě vás čeká pouhých 20 kilometrů jízdy autem a pak dále výletní lodí do Benátek. Loď pluje přibližně 90 minut a během plavby se rozhodně nebudete nudit, stále je na co se dívat. Výhodou tohoto řešení je to, že ve městě Chioggia se dá zaparkovat i zadarmo, případně za daleko menší poplatek než na parkovištích patřícím k Benátkám.

Druhou možností je využití parkoviště v Punta Sabbioni. V tomto případě Vás čeká mnohem delší cesta, protože musíte „objet“ Benátky a přiblížit se k nim ze severní strany. Celkem je to asi 120 kilometrů a přijíždíte od Lido di Jesolo. Na tomto místě zaplatíte parkovné ve výší 10 eur. Na místě pak máte možnost si zakoupit lodní lístek přes lagunu, který stojí v obousměrné variantě 14 eur za osobu (údaj je z letní sezóny 2012).

Další možnost je odstavení vozidla na parkovišti Tronchetto v Benátkách. Tato varianta přichází v úvahu pouze v případě, že si vyrazíte včas. Zde vás parkovné vyjde okolo 25 eur. Odtud již můžete využít hromadnou dopravu.

Sanmarco

2 Replies to “Výlet do Benátek

  1. Dobrý den,

    jak často jezdí lodě z Chiggie do Benátek, ev. jestli znáte přibl. cenu lístku.

    díky Marcela

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.