Mirabilandia

Zábavní park Mirabilandia

Jedním z největších zabavních parků severní Itálie je nedaleko Ravenny ležící Mirabilandia. Od letoviska Rosolina Mare je park vzdálen asi 105 kilometrů, což není úplně blízko, ale vzhledem k tomu, co vše zde vaše děti mohou zažít není nepřekonatelná.

Počítejte s tím, že cesta vám zabere přibližně hodinu a půl. Z pohledu od Rosoliny leží Mirabilandia za městem Ravenna. Pokud pojedete podle navigace a nemáte v přístroji přímo mirabilandii, tak zadejte jako název cíle obec Classe . Park totiž leží několik kilometrů za městem a těžko by jste ho hledali. Pokud budete bloudit, tak poznávacím znamením je obří ruské kolo, které je vidět i z dálnice vedoucí okolo Ravenny na jih. Příjezd k parku je již značený a poznáte ho podle toho, že u poslední odbočky se nachází „restaurace“ s hamburgery, neboli McDonald´s. Parkování je pochopitelně placené, ale stejně nemáte jinou možnost kde parkovat.

Vstupenky nepatří zrovna k nejlevnějším, ale vzhledem k tomu že uvnitř parku je vše kromě jídla zdarma, dá se to. Všechny dětské i dospělé vstupenky platí na dva po sobě jdoucí dny. Při odchodu domů si ale nesmíte zapomenout vyzvednout samolepící náramky, které vás opravňují pro vstup druhý den. K tomu budete potřebovat vstupenky, takže je v žádném případě nevyhazujte.

Vstupné pro dospělou osobu je 34 euro, pro dítě 28 eur. Děti do 100 centimetrů můžou jít po přeměření zdarma. Pro sezónu 2013 jsou nově připravené rodinné vstupenky, pro vstup 2 dospělých a 2 dětí za cenu 118 eur.

Po zaplacení vstupného procházíte přes obchodní zónu, kde se prodávají nejrůznější suvenýry, které více či méně souvisí s parkem.

Obchody Mirabilandia
Obchody Mirabilandia

A po chvilce už se vám ukáže velké lákadlo Mirabilandie, ruské kolo

ruské kolo
ruské kolo

Dále vás čeká spousta nejrůznějších atrakcí pro děti a dospělé různého věku. Například projížďka Jurský parkem

Jurský park
Jurský park

nebo třeba projížďka autíčkem po skluzavkách

autoskluzavka
autoskluzavka

 

Nebo třeba šílená chaloupka na kuří nožce

chaloupka
chaloupka

 

Pro nejmenší návštěvníky

vláček
vláček

A taky něco na vodu

vodní
vodní

A taky trochu adrenalinu

horské dráhy
horské dráhy

 

A nebo můžete navštívit zbořený New York

New York
New York

 

A když vás přestanou atrakce bavit, můžete navštívit třeba kino, kde se promítá pohádka s efekty (stříká na vás voda, fouká vítr, třesou se sedačky), nebo ukázky ze známých muzikálů. V areálu je také představení akrobatů, skokanů do vody, a také kaskadéři v automobilech na motivy policejní akademie.

 

11 Replies to “Mirabilandia

 1. dobrý den opravdu se v tomto parku zaplatí jenom za vstup do areálu a pak jsou veškeré atrakce zdarma bez ohledu na to kolikrát půjdete na dané atrakce?

  1. sam jsem v tomto parku byl , je to tam uzasne , a ano zaplatite jen vstupne na ostatnich atrakcich jen cekate az na vas prijde rada 🙂

 2. Dovolím si nesouhlasit z výrazem, že vstupenky nepatří k nejlevnějším:) Jednak je cena nižší než např. v Gardalandii, Europa-parku a navíc s bonusovým druhým dnem se jedná o jasnou volbu:)

  Prostě zážitek, který za to stojí. Zrovna se tam chystáme.

 3. veľmi zaujímavý park za tú cenu sa to určite oplatí, pretože takéto atrakcie sa nedajú vidieť každý deň

 4. 100%, neuvěřitelný park, nejhorší bylo čekat jenom na atrakci ispeed, ale jinak ty fronty celkem odsýpaly. Za tu cenu vynikající.

 5. Zdravím, máte někdo zkušenost s nákupem vstupenek přes internetové stránky Mirabilandie? Jsou o dost levnější než u pokladen…

  1. Nakup na strankach Miramilandie je velice jednoduchy staci si jen vybrat z nabidky.Ja to delam 4x rocne a max spokojenost suprovej park a supr zabava.Ted tam jedeme 23.6

   1. Dobrý den,

    prosím, můžete mi poslat lehčí návod jak nakupujete vstupenky do Mirabilandie?? Předem moc děkuji 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.