Pláže v Rosolina Mare

Pláže v Rosolina Mare

Severoitalské přímořské středisko Rosolina Mare je u našich turistů oblíbené a hojně navštěvované hlavně kvůli svým pěkným písečným plážím. Velikou výhodou tohoto příjemného letoviska je to, že díky svému podlouhlému tvaru jsou všechny ubytovací kapacity v dostupné pěší vzdálenosti od moře. Většina apartmánů je vzdálená maximálně 500 metrů od písečné pláže a ty úplně nejvzdálenější jsou okolo kilometru od nejbližšího moře. To je naprosto ideální, protože není potřeba pro cestu na pláž používat rozpálený automobil a stačí se trochu projít.

Po celé délce letoviska se nalézají velmi široké písečné pláže s opravdu pozvolným vstupem do moře. I když máte malé děti, musí ujít ve vodě desítky metrů, aby začla větší hloubka. Pláže jsou placené a v každé části Rosoliny je i část pláže volná, nijak neplacená. V moři nejsou žádné vlnolamy a tak se v případě správného počasí a příznivého větru můžete dočkat pěkných vln. Právě kvůli tomu se do Rosoliny právě já velmi rád vracím. Ve vlnách se dá zažít spousta legrace pro dospělé i pro děti.

Na plážích je poměrně dost volného prostoru a nejsou beznadějně přeplněné jako v jiných severoitalských střediscích. Podle mojí osobní zkušenosti je asi nejméně lidí na volné pláži u kempu Vittoria. Ten se nachází v jižní části na úplném konci Rosoliny. Je tam i ohromné parkoviště, které je placené (platí se cca 1 eur za hodinu), ale šikovný český řidič si jistě najde místo k zaparkování v některé z okolních ulic, kde se dá navíc parkovat ve stínu všudypřítomných borovic.

Volné pláže v Rosolina Mare

Rosolina Mare vám jako jedno z mála středisek v severní Itálii nabídne dostatek volných pláží. Volně přístupné pláže se nacházejí po určitých vzdálenostech napříč celým střediskem. Pokud se vám za přístup k moři nechce platit, stačí když zbalíte deku a slunečník a můžete vyrazit. Velikou nevýhodou těchto pláží je absence toalet a při odchodu od moře budete postrádat především sprchy. Ne každému se chce absolvovat pěší cestu k apartmánu v „nasoleném stavu“. Pláže jsou velmi široké, v některých místech až 100 metrů a tak je cesta k vodě, nebo od ní třeba za poledního slunce může být pěkně nepříjemná. Písek pálí do nohou k moři nevede žádná zpevněná cesta, jako na placených plážích. Bez bot se tak k vodě určitě nedostanete.

Placené pláže v Rosolina Mare

Stejně jako kdekoliv jinde v Itálii je zvykem na vybavených plážích platit za plážový servis. V Rosolině máte mnoho možností, ale pravděpodobně si vyberete některou z pláží v dosahu vašeho ubytování. Ceny jsou většinou podobné, i když na nejlépe vybavených plážích jsou o něco vyšší. Pokud přijíždíte do Rosoliny Mare s nějakou českou cestovní kanceláří, jistě vám bude nabídnuto zakoupení plážového servisu za zvýhoděnou cenu přímo delegátem. Podle mojí zkušenosti těžko seženete lepší nabídku, ale zkusit to rozhodně můžete. Někdy se totiž může stát, že se vám bude líbit pláž která není přímo u vašeho apartmánu, ale zrovna ta vedlejší. Rámcově se cena za jeden týden klasického plážového servisu (2x křesílko a slunečník) pohybuje někde okolo 50 eur, na těch nejdražších okolo 80 eur, což je na Italské poměry solidní cena. Pokud si budete platit servis každý den, tak vás vyjde o dost dráž.

Placené pláže poskytují nejrůznější služby navíc, ale hlavním rysem, který je všechny spojuje je to, že jsou každé ráno dobře uklizené, jsou pod dohledem plavčíka a návštěvníkům nabízejí převlékárny, sprchy a toalety a bar s jednoduchým občerstvením, zmrzlinou a podobně. Dále pak většina z nich má dětské minihřiště s houpačkami a skluzavkou atd, ale nicméně přes den jsou tyto skluzavky tak rozpálené od slunce, že jsou stejně nepoužitelné.

Plážoví prodejci v Rosolina Mare

Stejně jako všude jinde v Itálii, tak i v Rosolině vás na plážích budou neustále navštěvovat prodejci všech možných i nemožných výrobků a služeb. Je to jeden afričan za druhým, nabízí sluneční brýle, tašky a kabelky, hodinky a šperky, ručníky a deky, létající draky, tetování, účesy a další věci. Mě se nejvíce osvědčilo říct jim, že u sebe nemám žádné peníze. To zmizí téměř okamžitě a k ničemu vás nepřemlouvají.

Pokud máte nějaké aktuální informace o plážích v letovisku Rosolina Mare ta je napište do komentáře pod článkem. Třeba to pomůže někomu, kdo se do Itálie právě chystá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.